بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/08/25 - 08:33
  • - تعداد بازدید: 6
  • - تعداد بازدیدکننده: 6
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل برگزار می‌شود

جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل و با همکاری بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اردبیل؛ هر سال جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اردبیل با حضور مبتکرین، مخترعین و نخبگان برگزار می‌شود که آذر امسال نیز این جشنواره به همراه نمایشگاهی از طرح‌های مخترعین و مبتکرین نخبه سراسر استان در سالن ولایت اردبیل برگزار خواهد شد.

فاضل احدی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه استان اردبیل با اشاره به اهداف جشنواره جهادگران علم و فناوری در این باره گفت:  لزوم توجه به جامعه نخبگان از سوی مسؤولان، ایجاد انگیزه‌های مضاعف برای ارائه هر چه بیش‌تر کارهای علمی و شناسایی دیگر نخبگان استان و معرفی آنان به دستگاه‌ها از جمله اهداف بوده و در این جشنواره سعی می‌شود به تقویت روحیه خودباوری در بین فرهیختگان به‌ویژه جوانان پرداخته و از طرح‌ها و ایده‌های نیازمحور که به مسائل استانی و ملی تبدیل شده است، حمایت جدی می‌کنیم. 

وی اظهار کرد: با تمام این موارد و مشکلاتی که در استان با آن به ‌نوعی مواجه هستیم سعی کرده‌ایم با دعوت از نخبگان و چهره‌های علمی برتر به تجزیه و تحلیل معضلات پرداخته تا راهکارهای علمی برای عبور از آن‌ها ارائه شود. 

مسؤول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل با بیان این‌که جهت هر چه بهتر برگزار شدن جشنواره تشکیل کمیته‌های تخصصی و شورای علمی جشنواره با حضور مدیران اقشار دانشور بسیج و دبیرخانه جشنواره ذیل معاونت علمی و فناوری سپاه استان نیز شکل گرفته است، افزود: به‌منظور بررسی تخصصی طرح‌ها و ایده‌ها، کمیته علمی و ارزیابی با حضور اساتید دانشگاه، شکل گرفته که وظیفه این کمیته بررسی، داوری و کارشناسی آثار و فهرست فعالیت‌های علمی و پژوهشی نخبگان و اقشار مختلف بسیج خواهد شد. 

گفتنی است؛ اهدای گواهی حضور در جشنواره برای تمام آثار ارسالی داوری شده، حمایت‌های مادی و معنوی از ایده‌های برتر جهت تولید محصول آزمایشگاهی، معرفی طرح‌ها و محصولات فناورانه به ارگان‌ها، نهادها و سرمایه‌گذاران، امکان استفاده از مراکز رشد بسیج جهت ساخت یا تکمیل محصول فناورانه از امتیازات شرکت در جشنواره است.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 162246
کلمات کلیدی