یکشنبه 5 بهمن 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دکتر یوسف معماری

تاریخ تولد : سال 1320

محل تولد : اردبیل

زندگینامه


دکتر یوسف معماری چشم پزشکی ادیب، نویسنده ای متعهد و شاعری دردمند در تاریخ معاصر اردبیل می باشد.دکتر معماری از جمله شخصیت هایی است که در کارهای فرهنگی و اجتماعی در کنار مرحوم حاجی لطیف نباتی و دیگر شخصیت های برجسته نقش مهمی را برای جامعه اردبیل ایفا کرده اند.

در بیشتر موسسات فرهنگی و اجتماعی هم عضو اصلی بوده و هم اینکه در کارهای اجرایی مشارکت دائم داشته است. دکتر معماری الگویی از انسان های موفق برای جوانان این مرز و بوم می باشد. اجتماع سنتی ما نیازمند چنین شخصیت های علمی، فرهنگی و اجتماعی است تا وضعیت موجود را از سنت به مدرنیته رهنمون کنند . دکتر معماری همانقدر که در علوم جدید سرآمد است به همان اندازه به ارزش ها و سنت ها پایبند می باشد.

در واقع دکتر معماری با پایبندی به ارزش های اصیل انسانی گام در مدرنیته نهاده است. این بزرگ مرد عرصه فرهنگ و ادبیات و پزشکی از تبار نیکان این سرزمین باشد. کتاب های تحقیقی -تحلیلی دکتر معماری در حوزه ادبیات به زعم اساتید ادب فارسی و ترکی ارزشمند و قابل استفاده برای دانشجویان ارشد و دکترای ادبیات می باشد.

دکتر معماری علاوه بر دردهای جسمی دردهای روحی روانی شهروندان را درمان می کرد. این سرمایه های عظیم و گرانقدر هستند که جامعه را به سمت حقیقت انسانی رهنمون می کنند. در برابر این بزرگ مرد عرصه علم و فرهنگ و اجتماع و پزشکی سر تعظیم فرود می آوریم و هزاران درود می فرستیم.

 

 

لینک های مربوطه


 برای مشاهده مستند فیلم تجلیل از دکتر یوسف معماری اینجا کلیک بفرمایید.

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اردبیل، شهرک اداری بعث (کارشناسان)، جنب سازمان حج و زیارت، بنیاد نخبگان استان اردبیل، تلفن: 33740032-045