شنبه 15 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

جلسه افتتاحیه هسته پژوهشی طراحی سامانه آنلاین حمل پسماند شهری برگزار شد.

با توجه به شروع چهارمین دوره طرح شهید احمدی روشن، جلسه افتتاحیه هسته پژوهشی طراحی سامانه آنلاین حمل پسماند شهری در محل بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر شایقی ریئس بنیاد نخبگان استان بعد از خوشامدگویی به اعضا هسته، در مورد تلاش های انجام شده برای تصویب طرح و نحوه گزینش افراد توضیحاتی ارائه داد.

سپس آقای دکتر حسین نظم فر اطلاعات کلی در مورد طرح، منشأ طرح و معرفی اعضای هسته را بیان کردند. دکتر نظم فر تاکید داشت که بعد اخلاقی اعضای انتخاب شده برجسته تر از بعد علمی آنها می باشد و اعضای انتخاب شده از شاخه های مختلف جغرافیا از جمله برنامه ریزی شهری، ژئومورفولوژی، آب­ و هواشناسی و سنجش از دور و GIS و یک نفر از رشته انرژیهای تجدیدپذیر می باشد.

در ادامه رئیس بنیاد نخبگان اردبیل به اهمیت این طرح در سطح استان و کشور و همچنین رویکرد بنیاد در مورد مسئله افزایش هسته اشاره کرد و افزود: در سال 1398 تعداد استان های شرکت کننده در طرح شهید احمدی روشن از 6 استان به 15 استان افرایش پیدا کرده و پیش بینی می شود در سال آینده تمامی استانها عضو این طرح شوند. وی در مورد خروجی طرح مذکور ضمن ابراز امیدواری اعلام کرد که اجرای این طرح علاوه بر ارزش علمی که در قالب مقاله می تواند ارائه شود، دارای اثرات مادی و معنوی می باشد زیرا که مقاله زمانی ارزش دارد که منجر به تولید محصول شود. دکتر شایقی در ادامه به فواید دیگر طرح همچون توانمند سازی اعضا، ارائه خروجی طرح در نمایشگاه های ملی و بین المللی و مراکز رشد و تشکیل شرکت در همین زمینه وتخصیص سهام هایی برای اعضای هسته به نسبت عملکرد اشاره کرد. همچنین وی از اعضا هسته خواست که تلاش مضاعفی در اجرای هرچه بهتر این طرح داشته باشند زیرا این طرح می تواند به عنوان الگوی موفق برای استان معرفی شود و زمینه را برای اجرای طرحهای دیگر در آینده فراهم نماید.

لازم به ذکراست درپایان این نشست، جلسۀ پرسش و پاسخ در ارتباط با اجرای طرح برگزارشد.

تاریخ انتشار : 1398/09/28
کد : 10047
تعداد بازدید: 259

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اردبیل، شهرک اداری بعث (کارشناسان)، جنب سازمان حج و زیارت، بنیاد نخبگان استان اردبیل، تلفن: 33740032-045