سه شنبه 12 فروردین 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تشریح طرح شهیـد احمـدی روشن برای اساتید دانشگاه علـوم پزشکی اردبیل

کارگاه آشنایی با اهداف و فرایند طرح شهید احمدی روشن برای اساتید دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار گردید.

یکی از طرح های بنیاد ملی نخبگان "طرح شهید احمدی روشن" است که طی چهار سال اخیر در برخی از استان های کشور با هدف بهره مندی از پتانسیل های اساتید و دانشجویان مستعد در حل مسائل کشور پیاده سازی شده است. بنیاد نخبگان استان اردبیل نیز در سال جاری با تأیید 2 طرح از اساتید خبره به جمع استان های مجری این طرح پیوسته است.

در این راستا رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل به ارائه اهداف و فرآیند انجام این طرح در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل پرداخت. دکتر شایقی اظهار داشت بنیاد ملی نخبگان با هدف توانمندسازی و مشارکت دانشجویان مستعد برای حل مسائل کشور با اجرای طرح شهید احمدی روشن، توانمندی های دانشجویان صاحب استعداد برتر را در جهت شناسایی و حل مسائل واقعی کشور هدایت می نماید. وی ادامه داد: در این طرح استادان خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی با شناسایی مسائل و مشکلات اصلی کشور، هسته های نخبگانی مسأله محور را با مشارکت دانشجویان برگزیده تشکیل داده و به صورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص و در بازه زمانی معین به حل آنها می‌پردازند.

دکتر شایقی به ضرورت های اجرای مشارکت در این طرح به منظور پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان، ایجاد زیست بوم فناوری و تربیت نیروهای متخصص اشاره کرد و رشد و نمو، افزایش مهارتهای اجتماعی و خودباوری، ایجاد اعتماد در دستگاه ها و مراکز بخش خصوصی به نخبگان و اساتید دانشگاهی را از اهداف این طرح برشمرد. رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل به شاکله کار تیمی در این طرح با محوریت استاد خبره اشاره کرد و مراحل مختلف شروع، شناسایی و انتخاب استاد خبره، انتخاب مسأله، انعقاد قرارداد، انتخاب اعضای هسته، آموزش و توانمندسازی، امکانات و مزایای اجرای طرح، برنامه های علمی و فرهنگی حین اجرای طرح و ارزیابی پایانی را تشریح کرد.

در ادامه دکتر شایقی با توجه به استعدادها و پتانسیل موجود در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خواستار همکاری و مشارکت اساتید در ارائه طرحهای مسأله محور در حوزه پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی شد.

در پایان کارگاه نیز اساتید نقطه نظرات و سوالات خود را مطرح کردند.

تاریخ انتشار : 1398/11/02
کد : 10051
تعداد بازدید: 120

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اردبیل، شهرک اداری بعث (کارشناسان)، جنب سازمان حج و زیارت، بنیاد نخبگان استان اردبیل، تلفن: 33740032-045