همایش نقش مهندسان عمران در اقتصاد مقاومتی و بیانیه گام دوم انقلاب برگزار شد.

دکتر شایقی: : نقش علم و فناوری در توسعه اقتصادی کشور اهمیت بسیار بالایی دارد و تاکید مقام معظم رهبری بر نقش علم و نوآوری در بیانیه گام دوم نشان دهنده اهمیت و جایگاه ویژه این موضوع است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اردبیل؛ به مناسبت روز مهندس، همایش نقش مهندسان عمران در اقتصاد مقاومتی و بیانیه گام دوم انقلاب با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، رییس بنیاد ملی نخبگان استان و جمعی از اساتید، اعضای هیات علمی  و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد. در این همایش که به مناسبت روز مهندس و به همت انجمن علمی عمران و همکاری بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، ابتدا دکتر رسولی به ارائه سخنرانی پرداختند: مسئله امروز در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تبدیل نوآوری به عادت در زندگی دانشجویان است. دانشگاه در زمینه توسعه کسب و کارهای وابسته به دانش و نوآوری نقش پر رنگی دارد، امروزه صنایع متکی به دانشگاه در اکثر کشورهای پیشرفته گسترش یافته است. هدف گذاری ما برای مهرماه سال 1400 این است که 20٪ از اعضای هیئت علمی و 5٪ از دانشجویان دانشگاه را وارد حوزه فناوری ها و نوآوری های دانش بنیان کنیم.

در ادامه دکتر شایقی رئیس بنیاد نخبگان استان هفت مورد از سرفصل های بیانیه گام دوم از جمله: علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و سبک زندگی را توضیح دادند و در زمینه تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب گفتند: نقش علم و فناوری در توسعه اقتصادی کشور اهمیت بسیار بالایی دارد و تاکید مقام معظم رهبری بر نقش علم و نوآوری در بیانیه گام دوم نشان دهنده اهمیت و جایگاه ویژه این موضوع است. ایشان همچنین خاطر نشان کردند توجه ویژه به ایجاد کسب و کار در زمینه های عمرانی می تواند از برنامه های انجمن علمی مهندسی عمران در دانشگاه باشد. شما وقتی موفق هستید که برای یک نفر دیگر نیز اشتغال زایی کنید.

وی با اشاره به ساخت پل بعث اروند در عملیات والفجر۸ گفت: نقش مهندسان عمران در توسعه کشور از همان سالهای جنگ به چشم می آید. ساخت پل استراتژیک بعثت در دوران دفاع مقدس با توجه به پیچیدگی های فنی و سختی های ساخت پل در آب خروشان رودخانه اروند نشان از همت ویژه مهندسان عمران برای حل مشکلات و مسائل داخلی است.

تاریخ انتشار : 1399/12/14
کد : 20121
تعداد بازدید: 54