پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست استعدادهای برتر با رئیس و معاونان دانشگاه محقق اردبیلی

نشست مشمولین تسهیلات دانشجویی بنیاد با رئیس و معاونان دانشگاه محقق اردبیلی به منظور بررسی راهکارهای افزایش استفاده از پتانسیل های استعدادهای برتر در حوزه های آموزشی و پژوهشی، در محل سالن جلسات ریاست دانشگاه محقق برگزار شد.

در این جلسه ابتدا رئیس بنیاد نخبگان استان در خصوص حمایت های بنیاد نخبگان از مشمولین تسهیلات دانشجویی در قالب کمک های آموزش یاری، پژوهش یاری، فرصت مطالعاتی داخلی و خارجی، اعتبار ارتباطات علمی و شرکت در مجامع علمی داخلی و خارجی و دیگر تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و همچنین فرآیند ارزیابی و انتخاب این افراد مطالبی را ارائه داد. دکتر شایقی با بیان این نکته که این مشمولین در رتبه بندی دانشگاه نیز یک امتیاز ویژه محسوب می شوند، بر لزوم حمایت از مشمولین از طرف ریاست دانشگاه تأکید کرد.

 در ادامه رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در خصوص برگزاری چنین جلساتی ابراز خوشحالی نموده و گفت: دانشگاه بدون شک از پتانسیل های آموزشی، پژوهشی و تربیتی این عزیزان استفاده نموده و آماده است پیشنهادهای عزیزان در خصوص حمایت هایی که می توان از مشمولین تحصیلی نمود را دریافت کرده و تا حد امکان اجرایی نماید. دکتر حبیبی از آمادگی دانشگاه برای پذیرش ایده های کاربردی نخبگان در جهت اجرایی سازی آنها خبر داد و اظهار داشت دانشگاه باید فضای مناسبی را برای فعالیت دانشجویان مستعد و نخبگان فراهم آورد زیرا رشد و پویایی هر جامعه ای در سایه پیشرفت علم و فناوری آن است. در ادامه مشمولین تحصیلی در خصوص نحوه ارائه حمایت های دانشگاه، مشکلات مربوط پیرامون آن ها و ارائه پیشنهادات جهت بهبود امور به گفتگو با ریاست دانشگاه پرداختند که بعضی از این پیشنهادات به شرح زیر است.

    -انتخاب یک نفر از بین استعدادهای برتر به عنوان مشاور دانشجویی رئیس دانشگاه -برگزاری کارگاه های مشترک توانمندسازی برای استعدادهای برتر و استعدادهای درخشان دانشگاه محقق اردبیلی -انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاهی برای انجام طرح های مشترک پژوهشی -افزایش پژوهانه طرح های پژوهشی انجام شده توسط استعدادهای برتر -استفاده از پتانسیل های استعدادهای برتر در استانداردسازی مراکز آزمایشگاهی، گلخانه­ ها و مراکز پژوهشی دانشگاه

تاریخ انتشار : 1397/11/03
کد : 71
تعداد بازدید: 271

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اردبیل، شهرک اداری بعث (کارشناسان)، جنب سازمان حج و زیارت، بنیاد نخبگان استان اردبیل، تلفن: 33740032-045