شنبه 15 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رییس بنیاد نخبگان استان اردبیل:
طرح شهید احمدی‌روشن سبب جلب مشارکت دستگاه‌های درون‌استانی می‌شود

شایقی گفت: اجرای طرح شهید احمدی‌روشن در استان به دلیل نتایج مهمی که در پی دارد به تثبیت جایگاه بنیادهای نخبگان استانی و جلب مشارکت و همکاری دیگر دستگاه‌ها کمک می‌کند.

حسین شایقی؛ رییس بنیاد نخبگان استان اردبیل در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با مثبت ارزیابی کردن برنامه‌های نخبگانی اجرا شده در سال گذشته، بر اهمیت برگزاری برنامه‌های تکریم و الگوسازی از مفاخر بومی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با اقدامات‌ انجام‌شده در سال گذشته، برگزاری این برنامه‌ها در استان نهادینه شده است.

وی افزود: در حال حاضر، نهادهای دیگر مانند شورای فرهنگ عمومی و یا سازمان‌های مردم‌نهاد نیز برنامه‌های تکریم و الگوسازی از مفاخر، سرآمدان و فرهیختگان استان را در برنامه‌کاری خود قرار داده‌اند. از سوی دیگر، مسئولان استان نیز مانند نمایندگان مردم شهرهای مختلف استان در مجلس‌شورای‌اسلامی نیز حضوری پررنگ در این همایش‌ها و مراسم‌ها دارند.

شایقی در ادامه با اشاره به لزوم افزایش اثربخشی مستعدان‌برتر در جامعۀ بومی، طرح شهید احمدی‌روشن را یکی از طرح‌های مفید در حوزۀ نخبگان قلمداد کرد و اظهار داشت: این طرح علاوه بر زمینه‌سازی برای اثرگذاری بیشتر مستعدان‌برتر، کمک شایانی به اشتغال‌زایی این افراد خواهد کرد چراکه نتیجه این فعالیت به فناوری و پس از آن به شرکتی نوپا ختم می‌شود. از سوی دیگر، در دوره حضور افراد در این طرح، می‌توان برنامه‌های فرهنگی مفیدی نیز برای رشد همه‌جانبه شخصیتی آنان برگزار کرد و همکاران طرح را با مفاهیمی مانند کار گروهی و آسیب‌های روانی فردگرایی آشنا و توانمند کرد.

رییس بنیاد نخبگان استان اردبیل یادآور شد: اجرای این طرح در استان به دلیل نتایج مهمی که در پی دارد حتی به تثبیت جایگاه بنیادهای نخبگان استانی نیز کمک می‌کند و سبب می‌شود دیگر دستگاه‌ها و نهادها نیز به اثرگذاری بالای بنیاد نخبگان استان پی برده و مشارکت و همکاری بیشتری با بنیادهای نخبگان استان داشته باشند تا از این طریق راه برای توسعۀ بومی و توسعه ملی توسط جامعۀ نخبگانی فراهم شود.  

شایقی اضافه کرد: برای برگزاری هر چه بهتر این طرح در استان و همچنین اطلاع‌رسانی درباره ابعاد و نتایج و البته رویکردهای آن، جلسات تخصصی و جداگانه‌ای با دانشگاه‌های علوم‌پزشکی اردبیل و محقق‌اردبیلی برگزار شده است.

وی در ادامه به اهمیت همکاری بنیاد نخبگان استان با پارک علم‌وفناوری اشاره کرد و برگزاری رویدادهای استارت‌آپی مشترک را یکی از اقدامات مهم در حوزۀ نخبگان برشمرد و اظهار داشت: در وقایع اخیر، برخی از مخترعان استان که پیش از این توسط بنیاد ملی نخبگان به عنوان مخترع شناسایی و تحت حمایت قرار گرفته‌ بودند و با استفاده از ظرفیت‌های پارک علم‌وفناوری استان شرکت خود را تاسیس کرده‌اند توانستند نقش‌آفرینی بی‌نظیری در مقابله با بیماری کرونا داشته باشند.

رییس بنیاد نخبگان استان اردبیل در پایان خاطرنشان کرد: ارائه محصولاتی مانند کابین ضدعفونی‌کننده، پدال ضدعفونی‌کننده و لباس مخصوص پرستاران بخش کرونا به بیمارستان‌های استان، از مهمترین خدماتی است که این افراد جامعۀ خود داشته‌اند؛ این مهم نتیجۀ شناسایی و هدایت درست نخبگان و حمایت همه‌جانبه از آنان است.

تاریخ انتشار : 1399/01/25
کد : 10056
تعداد بازدید: 205

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اردبیل، شهرک اداری بعث (کارشناسان)، جنب سازمان حج و زیارت، بنیاد نخبگان استان اردبیل، تلفن: 33740032-045