جمعه 9 آبان 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

همزمان با سال روز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی برگزار گردید/
دیـدار با آزاده 8 سال دفاع مقدس آقای سید کریم موسوی

همزمان با سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی جمعی از مستعدین استان با حاج سید کریم موسوی از آزادگان دفاع مقدس دیدار و از پایمردی های ایشان تقدیر نمودند.

هشت سال دفاع مقدس یکی از پرافتخارترین دوران انقلاب اسلامی است که جوانان انقلابی وطن، هویت دوباره جهادی و اسلامی به ملت سرافراز ایران بخشیدند. تبیین آرمان­ها و اهداف والای این نسل از انقلاب اسلامی به جوانان و به ویژه نخبگان و مستعدین کشور باید به نحو احسن صورت پذیرد تا نخبگان جامعه ارزش امنیت و آسایشی که در سایه رشادت­ها و شهادت جوانان این مرز و بوم حاصل شده را درک و برای حفظ و پایداری آن تلاش نمایند. در این میان آزادگان یادگاران و پیام­ رسانان واقعی شهدای دفاع مقدس به نسل امروز می­ باشند. رهبر معظم انقلاب اسلامی چه بسیار زیبا در باره آزادگان فرمودند که: " ایستادگی و مقاومت آزادگان سرافراز ما در طول سال­های سخت اسارت، ملت ایران را روسفید و سربلند کرد و ما بازگشت پیروزمندانه آنان به میهن اسلامی را حادثه ­ای میدانیم که دست قدرت الهی آن را رقم زد. بنابراین یکایک ملت ایران باید این خاطره و خاطرات شبیه به آن را زنده نگهدارند و آنها را قدر بدانند. بهترین، فداکارترین، پاکترین، با اخلاص­ ترین و ارزشمندترین فرزندان یک ملت، کسانی هستند که در مواقع سختی، فداکاری می­ کنند، از خود ایستادگی نشان می­ دهد و از آبروی کشور، استقلال و هویت ملی خویش دفاع می ­کنند و این­ها در ایران اسلامی، همان جوانان فدارکاری هستند که با ایستادگی در مقابل دشمن، برای ملت خود افتخار و سربلندی به ارمغان آوردند. هر کشور و ملتی که چنین جوانانی داشته باشد، کشور و ملتی سرافراز خواهد بود، زیرا قدرت جهانی نمی­ تواند به او زور بگوید و یا سرنوشت او را به دست بگیرد. بنابراین همه ملت ایران وظیفه دارند که همواره تشکر قلبی و زبانی خود را از عناصر فداکار و ایثارگر ابراز دارند.

از این رو بنا به منویات مقام معظم رهبری، بنیاد نخبگان استان همواره دیدارهای مکرری با شهدای جنگ تحمیلی، مدافعین حرم و آزادگان سرافراز با مشارکت سازمان­های مرتبط برگزار می­ کند تا استعدادهای برتر استان از نزدیک با رشادت­ها و پایمردی­های این بزرگان آشنا شوند. دیدار با آزاده سرافراز، حاج سیدکریم موسوی از اثرگذارترین این دیدارها بود. ایشان با اخلاق بسیار نیکو از بیان خاطرات ناراحت کننده دوران اسارت پرهیز و خاطراتی بسیار شیرین از برگزاری تئاتر جهت روحیه بخشی به رزمندگان اسلام در زندان­های رژیم بعثی عراق می­ پردازد. خاطراتی لذت­بخش که موجب آرامش بسیاری از رزمندگان در دوران اسارت بوده و امید برای پیروزی را در آنان زنده نگه داشته است.

همچنین در این دیدار جناب آقای دکتر شایقی نیز از رشادت­ها و پایمردی­های این آزادگان در روزهای سخت جنگ و دوران اسارت سخن گفتند و از این عزیزان صمیمانه تشکر و قدردانی کردند که امنیت و آرامش امروز مدیون فداکاری­های دیروز آنان است. آقای مهندس فتحی رئیس بسیج مهندسین استان نیز با تشکر از بنیاد نخبگان استان در پیشگامی جهت تقدیر از این آزادگان، ایشان را مظهر پایداری ملت ایران دانستند. همچنین آقای مهندس دادخواه رئیس دانشگاه فنی و حرفه­ای اردبیل نیز در این دیدار خاطراتی از دوران بازگشت آزادگان به وطن اسلامی بیان کرده و سالروز بازگشت آزادگان به وطن را به تمامی آزادگان به ویژه حاج سید کریم موسوی تبریک گفتند.

در پایان این دیدار هدایایی از سوی بنیاد ملی نخبگان توسط آقای هاشمی از استعدادهای برتر استان و همچنین رئیس دانشگاه فنی و حرفه­ای و بسیج مهندسین استان به این آزاده سرافراز به پاس پایمردی­ها و استقامت­ هایش در مسیر سربلندی اسلام و ایران اهدا شد.

تاریخ انتشار : 1399/05/29
کد : 10070
تعداد بازدید: 151

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اردبیل، شهرک اداری بعث (کارشناسان)، جنب سازمان حج و زیارت، بنیاد نخبگان استان اردبیل، تلفن: 33740032-045