شنبه 15 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری مراسم نکوداشت دکتر محمد برزگر جلالی در اردبیل

به همت بنیاد ملی نخبگان و شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل, مراسم نکوداشت استاد داروسازی محمد برزگر جلالی چهره ماندگار پزشکی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اردبیل در این مراسم، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به از خودگذشتگی نخبگانی که خدمت به مردم و میهن را بر رفاه و دنیاپرستی ترجیح می‌دهند گفت: قدرشناسی از اینگونه افراد کمترین وظیفه هر ایرانی است.

دکتر پزشکیان افزود: جامعه ما اکنون نیازمند انسان‌های فرهیخته وخدمتگزاری‌ است که عالم و کاردانند و در کشور خود مانده و به مردم خدمت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز با بیان اینکه ایران قرن‌ها قبل در دنیا از عظمت و تمدن بی‌نظیر برخوردار بوده است، گفت: برای بازگشت به تمدن، شکوه و هیبت گذشته نیازمند قدردانی و معرفی فرهیختگان، نخبگان و خادمان مردم این مرز و بوم به نسلهای جدید و الگو سازی از آنها هستیم.

آیت الله سیدحسن عاملی افزود: در چند قرن گذشته ایران به واسطه بی‌لیاقتی حاکمان، عظمت و شکوه خود را به تدریج از دست داد، به گونه‌ای که باوجود سرآمد بودن ایران در پرورش پزشکان و دانشمندان، در دوره حکومت پهلوی شاهد حضور پزشکان جنوب شرق آسیا برای طبابت در شهرهای مختلف کشور بودیم. وی از دکتر محمد برزگر جلالی به عنوان پزشک و دانشمند فرهیخته یاد کرد که به خاطر برخورداری از تقوای الهی و موازین انسانی نه تنها در علم پزشکی بلکه در دیگر علوم و ادبیات نیز از تبحر فراوان برخوردار است.

دکتر ضیا رییس انجمن داروسازان کشور نیز گفت: علم داروسازی در ایران در نیم قرن گذشته با تلاش و از خود گذشتگی انسان‌هایی مانند دکتر برزگر جلالی‌ها با شتاب راه رشد و پیشرفت را پیموده است طوریکه یافته‌های دانشمندان داروساز ما برای مراکز داروسازی دنیا مهم، مفید و موثراست.

دکتر شاهرضایی مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم بنیاد ملی نخبگان نیز گفت: الگوسازی از بزرگان و دانشمندان علمی باید در کشور نهادینه شود چرا که دکتر برزگر جلالی الگوی بارزی از کوشایی و شاگردپروری در عرصه علم و دانش هستند بطوریکه بیش از 4500 دانشجو در رشته داروسازی تربیت کرده و از جوانی تا به امروز همیشه سعی و اصرار به شکستن مرزهای دانش داشته اند. شاهرضایی همچنین پیام دکتر سورنا ستاری معاون علمی رییس‌جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان که خطاب به دکتر محمد برزگرجلالی نوشته شده بود را قرائت نمودند.

دکتر برزگر جلالی هم در سخنان کوتاهی گفت: بنده به غیر از انجام وظیفه هیچ کار مهمی نکرده ام واگر کوتاهی داشته ام امیدوارم مردم مرا ببخشند.

دکتر محمد برزگر جلالی در سال 1324 در اردبیل دیده به جهان گشود و پس از پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه در دانشکده داروسازی دانشگاه تهران با رتبه نخست پذیرفته شد. وی سالها به عنوان یک محقق و شخصیت علمی در زمینه علم داروسازی در نقاط مختلف کشور خدمت کرده وعلاوه بر ایران در کشورهای مختلف دنیا دانشمندی شناخته شده است.

تاریخ انتشار : 1398/08/18
کد : 45
تعداد بازدید: 321

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اردبیل، شهرک اداری بعث (کارشناسان)، جنب سازمان حج و زیارت، بنیاد نخبگان استان اردبیل، تلفن: 33740032-045