پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری اردوی جهادی-آموزشی روستای معصوم آباد اردبیل

اردوی جهادی آموزشی روستای معصوم آباد با حضور مستعدان برتر استان اردبیل برگزار گردید.

روستای معصوم ­آباد از توابع بخش ثمرین واقع در بخش مرکزی اردبیل می ­باشد، این روستا دارای جمعیتی بالغ بر 1000 نفر می ­باشد. عمده فعالیت ساکنین این روستا کشاورزی و دامپروری می­ باشد. این روستا از پتانسیل­ های خدادادی از جمله خاک حاصل­خیز و به برکت انقلاب اسلامی در سال­های اخیر توانسته ­اند از سد تازه تأسیس یامچی بهره­مند شوند. با این وجود در ورود به مدرسه دوره اول و دوم ابتدایی این مدرسه آثار کم ­برخورداری قابل رویت است.

به منظور آشنایی مستعدین با معضلات و کمبودهای مناطق کم­برخوردار استان اردوی جهادی-آموزشی مستعدان در تاریخ 17/07/96 برگزار گردید. بی­شک آشنایی با مشکلات مردم و تعامل با اقشار ضعیف و مناطق کمتر برخوردار، عزم مستعدین را برای خدمت به کشور راسخ می‌سازد.

در این اردو 6 نفر از مستعدین استان به همراه رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل شرکت نمودند و به ارائه مشاوره­ های روانشناسی، آموزش و تحصیل، ایده­ پردازی و اختراع و همچنین بازی­های بومی و محلی پرداختند که شور و شوق بسیار زیادی در بین دانش ­آموزان و فراتر از آن معلمان این مدرسه ایجاد شد که بسیار گلایه­ مند از ناملایمتی­ ها، عدم توجه مناسب به مدارس روستایی و همچنین عدم فرهنگ­ سازی در جامعه جهت حمایت از حوزه آموزش و پرورش دانش­ آموزان بودند.

تاریخ انتشار : 1397/07/21
کد : 53
تعداد بازدید: 451

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اردبیل، شهرک اداری بعث (کارشناسان)، جنب سازمان حج و زیارت، بنیاد نخبگان استان اردبیل، تلفن: 33740032-045