پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تبیین آیین نامه های بنیاد ملی نخبگان و دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه علم و فناوری

در همایش تجلیل از سرآمدان شاهد و ایثارگر استان اردبیل، آیین نامه های بنیاد ملی نخبگان و دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه علم و فناوری تبیین گردید.

همایش تجلیل از سرآمدان شاهد و ایثارگر استان اردبیل به همت بنیاد شهید و ایثارگران استان اردبیل با حضور استعدادهای برتر و با هدف تکریم از سرآمدان علمی، فناوری و ورزشی فرزندان شاهد و ایثارگر برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم آقای شاهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه داد و همچنین به ارائه آماری از سرآمدان شاهد و ایثارگر پرداخت.

رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل به عنوان دومین سخنران این همایش ابتدا به تبیین آیین نامه های بنیاد ملی نخبگان در حوزه نظام وظیفه، تسهیلات دانشجویی، تسهیلات دانش آموختگان برتر و اختراعات پرداخت. وی اهداف تسهیلات، معیارهای نخبگانی و نحوه ارزیابی را تشریح کرد. دکتر شایقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان استان به عنوان دبیر کارگروه علم و فناوری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی می باشد به ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته پرداخت و گفت: همانطور که چهل سالگی یک انسان به عنوان بلوغ فکری او مطرح است، انقلاب اسلامی نیز به بلوغ ایدولوژیک و ساختاری خود رسیده و این امر را با بررسی اثرگذاری این انقلاب در جنبش ها و حرکت های آزادی خواهانه ملت های جهان می توان به خوبی مشاهده کرد. وی افزود تحصیلات و آموزش های دانشگاهی و سطوح عالی به برکت انقلاب با توسعه دانشگاه ها در سراسر کشور همه گیر شده و رتبه علمی 16 در جهان و رتبه اول در منطقه گواه و شاهد این موضوع می باشد.

دکتر شایقی اظهار امیدواری کرد با تبدیل این علم تئوری به ایده و فناوری رشد اقتصادی پایدار کشور بر پایه شرکت های دانش بنیان خواهد بود. رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل در پایان سخنان خود خواستار مشارکت بیشتر بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور توانمندسازی سرآمدان ایثارگر با بنیاد نخبگان شد.

دکتر مهری مدیر کل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگران کشور نیز با تشکر از پیشنهادات و حمایت های بنیاد نخبگان استان خواستار افزایش این همکاری ها از سرآمدان و مستعدان ایثارگر  شد. وی اظهار داشت شهدا و ایثارگران حق بسیاری بر گردن ما دارند و ایثارگران کشور چنانچه سخنی را به میان می آورند فقط از روی دلسوزی به نظام و کشور بوده و این افراد، لایق حمایت و توانمندسازی در جهت خدمت به مملکت می باشند.

طرح سوالات، نظرات و پیشنهادات مستعدان فرزندان شهید و ایثارگر و همچنین بیان خاطره از دوران جنگ توسط یکی از جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس بخش دیگری از این همایش بود.

تاریخ انتشار : 1397/11/08
کد : 72
تعداد بازدید: 243

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: اردبیل، شهرک اداری بعث (کارشناسان)، جنب سازمان حج و زیارت، بنیاد نخبگان استان اردبیل، تلفن: 33740032-045