به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ثبت‌نام دوره پنجم طرح شهید احمدی روشن آغاز شده و شرایط ثبت نام نیز به صورت ذیل می‌باشد:

-  دانشجویان کل کشور در مقطع کارشناسی با شرط معدل 17 به بالا (با در نظر گرفتن ضریب رشته و دانشگاه)؛

- دانشجویان کل کشور در مقاطع تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) با شرط معدل 18 به بالا (با در نظر گرفتن ضریب رشته و دانشگاه)؛

- دانشجویان برگزیده آیین‌نامه پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی 1399-1398 و 1400-1399.

  

    از مهمترین اهداف و مزایای این برنامه شامل؛ " کار زیر نظر اساتید خبره و باتجربه، استفاده از دانش در حل مسایل جامعه، دریافت کمک هزینه، دریافت امتیاز در فعالیت‌های نخبگانی، تجربه فعالیت بین‌رشته‌ای در هسته‌های نخبگانی و همکاری با دانشجویان مستعد از رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف،همکاری در مراحل اجرای پروژه‌ای واقعی که بر آمده از مسائل واقعی مبتلا‌به در صنایع و جامعه است، کسب مهارت‌های اجتماعی، افزایش خودباوری، مسئولیت‌پذیری و تحرک اجتماعی، ایجاد انگیزه برای ادامۀ کار، شروع کارهای مشابه یا راه‌اندازی و رونق بخشیدن به کسب و کاری مفید و همچنین افزایش اعتماد دستگاه‌های اجرایی، مراکز علمی و بخش خصوصی به برگزیدگان" و ... می‌باشد.

 

علاقهمندان می‌توانند برای ثبت‌نام در این دوره‌ از طرح شهید احمدی روشن و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی ar.bmn.ir  بنیاد ملی نخبگان مراجعه کنند.

 

یادآوری:

-هنگام ثبت نام برای انتخاب نام کاربری از اعداد و برای انتخاب رمز عبور از حروف انگلیسی بزرگ و کوچک استفاده شود

-دانشجویان بعد از ثبت‌نام می‌توانند پروژه‌هایی که در «استان محل سکونت» یا «استان محل تحصیل» تعریف شده را ببینند و انتخاب کنند.

-مهلت ثبت نام تا 1 آبان ماه 1399 می‌باشد.

-به ازای هر پروژه حداقل 5 و حداکثر 15 دانشجو در مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری ؛ استاد طرح میتواند برگزیده و بکار گیرد.

هر دانشجو صرفا در یکی از هسته های مربوط به پروژه‌های منتخب میتواند همکاری کند.