دکتر محمود عرفانی

تاریخ تولد : سال 1316

محل تولد : اردبیل

زندگینامه


پروفسور محمود عرفانی، استاد رسمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران (با 30 سال سابقه تدریس)، وکیل دادگستری، در سال 1316 در شهر سردسیر اردبیل متولد شد و تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه انوری و بخشی از تحصیلات متوسطه را در دبیرستان صفوی به پایان رساند. سپس به همراه خانواده‌اش به تهران مهاجرت نمود. دیپلم خود را در تهران دریافت کرد. پس از اخذ لیسانس حقوق از دانشکده حقوق دانشگاه تهران در سال 1349 جهت ادامه تحصیل به فرانسه عزیمت نمود و مدرک فوق لیسانس خود را در سال 1352 از دانشگاه حقوق پاریس اخذ نمود. ایشان در سال 1355 از همان دانشگاه از پایان‌نامه خود در زمینه حقوق تجارت با مطالعه تطبیقی در حقوق فرانسه، آلمان، انگلیس و ایالات متحده آمریکا با حضور 5 استاد مشهور فرانسوی با درجه بسیار افتخارآمیز دفاع کرده و موفق به اخذ دکترای دولتی حقوق گردید که با هزینه وزارت علوم فرانسه به ‌صورت کتاب تکثیر شده است.

استاد عضو آکادمی بین‌الملل حقوق تطبیقی از سال 1362 تا کنون، انجمن بین‌المللی دوستداران حقوق فرانسه از سال 1376 تا کنون، عضو انستیتوی حقوق بین‌المللی فرانسه از سال 1370، عضو انجمن بین‌المللی آموزشی و پژوهشی، ATRIP-WIPO از سال 1379 تا کنون، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، عضو کانون وکلای کانادا و کارشناس رسمی ثبت شرکت‌ها، اختراعات و علائم تجارتی می‌باشد.

استاد بیش از 20سال است که در کنگره‌های بین‌المللی متعددی در کشورهای فرانسه، انگلیس، بلژیک، هند، ویتنام، ژاپن، چین، برزیل، کانادا، مراکش، سوریه، لبنان، یونان، لوکزامبورگ، مصر، هلند، ایتالیا، ونزوئلا، سوئیس ،کلمبیا (بوگوتا) ، کانادا و اطریش (وین) شرکت کرده و مقالات خود را به زبان‌های فرانسه و انگلیسی ارائه نموده است. 

برای مشاهده پوستر مراسم تکریم اینجا کلیک بفرمایید.

برای مشاهده فتوکلیپ زندگی‌نامه دکتر محمود عرفانی اینجا کلیک بفرمایید.

برای مشاهده فیلم گفتگو با دکتر محمود عرفانی اینجا کلیک بفرمایید.

برای مشاهده فیلم کامل مراسم تکریم از دکتر محمود عرفانی اینجا کلیک بفرمایید.

برای مشاهده هنرنامه دکتر محمود عرفانی اینجا کلیک بفرمایید.

 

 

لینک های مربوطه


برای مشاهده پوستر مراسم تکریم اینجا کلیک بفرمایید.

برای مشاهده مستند فیلم تجلیل از دکتر محمود عرفانی اینجا کلیک بفرمایید.

برای مشاهده صحفه شخصی دکتر محمود عرفانی اینجا کلیک بفرمایید.